Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Każdego roku  27 stycznia obchodzony jest Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Święto to upamiętnia początek polskich służb zatrudnienia, który miał miejsce w 1919 roku, kiedy to Józef Piłsudski, wówczas Naczelnik Państwa Polskiego, podpisał dekret o organizacji urzędów pośrednictwa pracy.

W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wieruszowie odbyło się uroczyste spotkanie pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Wieruszowie ze Starostą Wieruszowskim Andrzejem Szymankiem. Podczas spotkania Dyrektor PUP Grażyna Wójciak odczytała list gratulacyjny skierowany do pracowników służb zatrudnienia przez Ministra Pracy i Spraw Społecznych Władysława Kosiniaka- Kamysza.

Starosta Wieruszowski w swoim wystąpieniu poruszył temat dotyczący pracy pracownika publicznych służb zatrudnienia, ich roli i zaangażowania oraz podziękował za pracę i złożył najlepsze życzenia z okazji ich święta