Dzień Patrona i Dzień Otwarty Szkoły w Staszicu

7 lutego br. Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek i Wicestarosta Wieruszowski Mirosław Urbaś uczestniczyli w uroczystości Dnia Patrona Szkoły i w Dniu Otwartym Szkoły
 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Uczniowie ZSP zaprezentowali szeroką informację na temat kierunków kształcenia, zasad odbywania praktycznej nauki zawodu i warunków rekrutacji w roku szkolnym 2014/2015. Natomiast firmy i zakłady z terenu powiatu wieruszowskiego zaprezentowali informację dotyczącą zapewnienia miejsca odbycia praktyki zawodowej w klasach technikum i  szkoły zasadniczej.

W całym wydarzeniu uczestniczyło ok. 450 uczniów z terenu naszego powiatu, którzy oprócz zwiedzania szkoły i zapoznania się z jej ofertą, mieli okazję uczestniczyć w pokazach kick-boxingu, akrobacji rowerowej i w pokazie tańca towarzyskiego, a także w przedstawieniu artystycznym przygotowanym z okazji Święta Patrona Szkoły.