83 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

83 Rocznica wybuchu II Wojny Światowej.

W dniu 1 września 2022r. na polach Krajeńskich odbyła się powiatowa uroczystość patriotyczna upamiętniająca 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

W uroczystości udział wzięli samorządowcy powiatu wieruszowskiego, przedstawiciele samorządów gminnych, organizacje społeczne i pozarządowe, młodzież, mieszkańcy, poczty sztandarowe, powiatowe i gminne jednostki organizacyjne. Po modlitwie za poległych głos zabrał Starosta Wieruszowski Stefan Pietras, który w swoim wystąpieniu podkreślił tragizm wojny oraz ogromne znaczenie utrzymania pokoju na świecie, zwłaszcza w dobie współczesnych wydarzeń w Europie. Apel poległych przypomniał nazwiska poległych żołnierzy września. Delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Na zakończenie uroczystości wszyscy obecni wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Po uroczystości przedstawiciele samorządu powiatu wieruszowskiego złożyli kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym walki 1 września 1939 roku w Piaskach koło Bolesławca.

Wicestarosta Marek Kanicki uczestniczył również w gminnych obchodach  83. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Wyszanowie.