7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia i Światowy Dzień Chorego Psychicznie

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie 7 kwietnia, w dniu upamiętniającym powstanie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Światowy Dzień Zdrowia (ang. World Health Day ) – święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku.

Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Światowy Dzień Chorego Psychicznie organizowany jest przez Światową Organizację Zdrowia (World Health Organization – WHO).

Celem obchodów Światowego Dnia Chorego Psychicznie jest zwrócenie uwagi zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagadnienia dotyczące osób dotkniętych chorobami psychicznymi i szerzenie informacji o samych chorobach, ich możliwości leczenia oraz konsekwencjach społecznych chorób psychicznych.

Nie bądźmy obojętni i pomagajmy chorym.