40 Lat Gminy Łubnice

Dnia 1 czerwca 2013 roku w Centrum Kultury Wsi mieszkańcy Gminy Łubnice świętowali 40-lecie istnienia Gminy Łubnice. Obchody jubileuszowe  połączono z Dniem Samorządowca. Część oficjalną poprzedziła uroczysta Masza Święta w parafialnym kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Centrum Kultury Wsi. W uroczystości wzięli udział m. in. Wicewojewoda Łódzki Paweł Bejda, Starosta Wieruszowski –  Andrzej Szymanek oraz zaproszeni goście z terenu całej Gminy. Zarys historyczny powstawania gminy przedstawił Sekretarz Gminy – Krzysztof Piasta. Wójt Gminy Łubnice Henryk Ciosek wygłosił przemówienie okolicznościowe, w którym wymienił najważniejsze osiągnięcia gminy podkreślając te najważniejsze z ostatnich lat , którymi były m.in.  wybudowanie oczyszczalni ścieków oraz rozwinięcie struktury sportowo-rekreacyjnej. Po podsumowaniu dorobku oraz osiągnięć ostatnich lat dodał iż słabą stroną gminy jest sieć dróg. Osobom których działalność zawodowa i społeczna przyczyniła się do rozwoju lokalnego Gminy Łubnice wręczono książki oraz kwiaty.

Andrzej Szymanek – Starosta Wieruszowski, złożył społeczności Gminy Łubnice serdeczne gratulacje i podziękowania za pracę na rzecz rozwoju małej ojczyzny gminnej i powiatowej. Złożył życzenia pomyślności w realizacji zamierzeń rozwojowych gminy.