104 Rocznica Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie odbyły się powiatowe uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości.

W okolicznościowym wystąpieniu Starosta Wieruszowski Stefan Pietras przypomniał uczestnikom uroczystości okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Podkreślił rolę i znaczenie niepodległościowego  narodowego zrywu, który po wielu latach niewoli pozwolił się wybić Naszej Ojczyźnie na niepodległość. Podkreślił również znaczenie i wartość odzyskanej wolności w świetle wydarzeń współczesnych, zwłaszcza związanych z agresją Rosji na Ukrainę. Niepodległość nie jest dana raz na zawsze, raz wywalczona wymaga wysiłku i pracy nad jej utrzymaniem.

Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie. Na zakończenie uroczystości delegacje uczestniczące w uroczystych obchodach Święta Niepodległości złożyły kwiaty pod pomnikiem  poległych w latach 1914-1920 i poległych i pomordowanych w latach 1939-1945 na Podzamczu.