X Ogólnopolska Konferencja Banku Gospodarstwa Krajowego dla Jednostek Samorządu Terytorialnego ,,Inwestycje w rozwój”.

Sektor publiczny i jednostki samorządu terytorialnego były w ostatnich latach szczególnie ważne dla rozwoju gospodarczego Polski, inicjując szereg inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych. Jak ten trend utrzymać i jakie rozwiązania zastosować dla finansowania kolejnych inwestycji w nowej perspektywie unijnej dyskutowano podczas jubileuszowej X. konferencji dla samorządów organizowanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego, która odbyła się w dniach 9-10 kwietnia w Warszawie. Uczestnikiem konferencji był starosta wieruszowski Andrzej Szymanek.

Tytuł tegorocznej edycji to Inwestycje w rozwój. Główne sesje pierwszego dnia obrad poświęcone były źródłom finansowania przedsięwzięć rozwojowych, zwłaszcza nowym rozwiązaniom - systemom finansowania tworzonym w oparciu o finansowanie zwrotne i projektowe oraz formułę partnerstwa publiczno-prywatnego. Istotnym tematem konferencji była także nadchodząca perspektywa finansowa. Drugi dzień konferencji odbył  się w formie równoległych seminariów tematycznych: I. Jak inwestować środki publiczne? II. Jak finansować efektywnie rozwój infrastruktury publicznej? III. Finansowanie inwestycji w ochronie zdrowia.