VII Konferencja pt. ,,Stop zmarnowanym szansom. Każde dziecko ma prawo do życia w rodzinie”.

Wejście w życie ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej umożliwiło wprowadzenie nowych, kompleksowych rozwiązań, stało się podstawą budowy nowego systemu wsparcia rodziny i pieczy zastępczej. Wymaga to jednak od jednostek samorządu terytorialnego wprowadzenia wielu zmian organizacyjnych, zbudowania nowych struktur, odpowiedniego przygotowania zasobów kadrowych oraz szeroko rozumianej współpracy wielu środowisk i instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny. Organizacja Konferencji ,,Stop zmarnowanym szansom. Każde dziecko ma prawo do życia w rodzinie” jest przykładem takiej współpracy. Była to już siódma konferencja, która miała na celu stworzenie forum dla podsumowania i zaprezentowania modeli współpracy pomiędzy władzami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi.

Zaproszonych gości powitał starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, który rozpoczął konferencję wykładem pt.,,Długoterminowa polityka Powiatu Wieruszowskiego w zakresie opieki zastępczej nad dzieckiem”. Pozostałymi prelegentami konferencji byli:

- Elżbieta Janaszewska, Prezes Zarządu TRAD Szansa w Łodzi – „System wsparcia rodzin zastępczych: oferowane wsparcie o rzeczywiste potrzeby rodzin”.

- Barbara Olszewska, Prorektor Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi – „Mediacje w pieczy zastępczej z uwzględnieniem rodziny biologicznej”.

- Aleksander Kartasiński, Prezes Zarządu Fundacji HAPPY KIDS–„Nowe narzędzia wspierające rozwój organizacji pozarządowych”.

- Danuta Ratajska, Kierownik  działu opieki nad dzieckiem i rodziną PCPR w Piotrkowie Trybunalskim–„Przekształcanie instytucjonalnych form pracy zastępczej w rodzinie na przykładzie  powiatu piotrkowskiego”.

- Katarzyna Staciwa, Dyrektor projektowy „Home and Kids”–„Projekt rozwoju pieczy zastępczej na terenie powiatów województwa łódzkiego”.

Konferencja została zorganizowana przez Fundację ,,HAPPY KIDS” przy współpracy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie.Patronat honorowy objęli: Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.