Odznaki Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej w Rejonowym Banku Spółdzielczym w Lututowie

W dniu 24 września 2015 roku odbyło się Nadzwyczajne Zebranie Przedstawicieli Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie. Z tej okazji starosta wieruszowski Andrzej Szymanek w imieniu wicepremiera Janusza Piechocińskiego wręczył Odznaki Honorowe za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to wyróżnienie nadawane przez Ministra Gospodarki, które honoruje osoby fizyczne i podmioty zbiorowe aktywne na polu gospodarki i wnoszące istotny wkład w jej rozwój. Szczególne odznaczenia otrzymały następujące osoby:

• Sabina Stanisława Kowalczyk Członek Zarządu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie,
  • Wiesław Adam Dębski Członek Rady Nadzorczej Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie,
  • Jerzy Marek Łuszczek Przewodniczący Rady Nadzorczej Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie,
  • Andrzej Chałupka Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie,
  • Marek Kapica Sekretarz Rady Nadzorczej Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie.

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie posiada placówki na terenie czterech powiatów: wieluńskiego, wieruszowskiego, sieradzkiego i ostrzeszowskiego, w dwóch województwach łódzkim  i wielkopolskim, posiadając 14 Oddziałów, 3 Filie, 4 Punkty Kasowe oraz 14 Agencji Bankowych. Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie zrzeszony jest w Spółdzielczej Grupie Bankowej, a Bankiem Zrzeszającym jest SGB - Bank S.A. w Poznaniu.

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie realizuje swoją misję poprzez „Świadczenie kompleksowych, profesjonalnych i efektywnych usług finansowych na rynku lokalnym oraz aktywne uczestniczenie w życiu środowisk lokalnych”.