Jubileusz Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie i Święto Plonu

10 października 2015r. odbyły się obchody 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie połączone ze Świętem Plonów 2015. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. absolwenci szkoły, obecni i emerytowani nauczyciele, byli dyrektorzy szkoły, obecni uczniowie i przedstawiciele samorządów. Samorząd Powiatu Wieruszowskiego reprezentował starosta wieruszowski Andrzej Szymanek, przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzej Żóraw, wicestarosta wieruszowski Mirosław Urbaś, członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego Jerzy Ajtner a także radni Rady Powiatu Wieruszowskiego Józef Suwara i Jan Nawrocki.

Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Podczas uroczystości wielokrotnie zaznaczano, że serce i zaangażowanie włożone przez tyle lat w edukację młodzieży tej placówki owocowało dobrymi wynikami w nauce, a także absolwentami, którzy odnieśli sukces w dorosłym życiu.

Na uroczystościach nie zabrakło najważniejszego akcentu dla dożynek: przekazania chleba oraz dzielenia się chlebem z uczestnikami uroczystości..

Z okazji jubileuszu Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie życzymy kolejnych osiągnięć oświatowych i wychowawczych a uczniom dumy ze swej szkoły.